TTahta Analiz

OYAKC

KarşılaştırTemel Malzemeler

OYAK Çimento Fabrikalari A.S.

18,30 ₺
+%2,12 bugün
Dönem getirisi -%16,06
Piyasa Değeri89,0 Mr ₺
Firma Değeri79,8 Mr ₺
F/K11,50
PD/DD1,17
FD/FAVÖK4,89
Net Kâr (12 ay)7,7 Mr ₺
Özkaynaklar76,2 Mr ₺
52 hafta düşük: 17,92yüksek: 27,62

Değerleme

F/K
11,50
PD/DD
1,17
FD/FAVÖK
4,89
PD/Satışlar
1,42
Temettü Verimi
%5,6
Serbest Nakit Akışı Verimi
%10,6

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%10,2
Aktif Kârlılığı
%8,3
Brüt Kâr Marjı
%26,5
FAVÖK Marjı
%26,0
Faaliyet Kâr Marjı
%19,3
Net Kâr Marjı
%12,3

Büyüme

Hasılat Büyümesi
-%5,65
Net Kâr Büyümesi
-%39,80
Yıllık Getiri
-%16,06

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,04
Net Borç/FAVÖK
-0,56
Cari Oran
2,45
Net Borç
-9,2 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar36.94932.74938.40935.10730.08327.76129.63922.865
Nakit ve Nakit Benzerleri12.23011.09616.27413.9267.5917.3148.3154.670
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar1.5791.8911.1232.0724.8694.0832.7174.223
Ticari Alacaklar11.4988.70610.47810.5759.2267.8919.0827.115
Stoklar10.7189.8939.6187.8687.1757.5398.3926.142
Duran Varlıklar56.30352.60856.14844.93040.91737.47544.23228.659
Maddi Duran Varlıklar43.37440.35841.75932.20028.51826.16030.42719.784
Kullanım Hakkı Varlıkları1.2611.2001.3051.0259189571.119357
Maddi Olmayan Duran Varlıklar8.9728.3298.8727.0516.5636.1367.2905.197
Toplam Varlıklar93.25285.35794.55780.03771.00065.23673.87151.524
Kısa Vadeli Yükümlülükler15.09214.23917.10718.14915.45815.46612.5547.706
Uzun Vadeli Yükümlülükler1.9931.7243.3182.8713.8443.4091.6022.295
Toplam Yükümlülükler17.08615.96320.42521.02019.30218.87414.15610.001
Finansal Borçlar3.0562.9124.9213.9653.7853.350291845
Net Borç-9.174-8.184-11.353-9.961-3.807-3.964-8.024-3.825
Ana Ortaklık Özkaynakları76.16769.39474.13259.01751.69946.36259.71541.523
Azınlık Payları00000000
Toplam Özkaynaklar76.16769.39474.13259.01751.69946.36259.71541.523
Ödenmiş Sermaye4.8624.8624.8624.8624.8624.8624.8621.247

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

OYAK Çimento Fabrikalari A.S., together with its subsidiaries, engages in the production and sale of clinker and cement in Turkey. The company offers white, gray, CEM I, CEM V, and SLAG cement; ready-mixed concrete; and hydrated and quick calcium lime. It is also involved in mining; information technology; and manufacturing and trading of construction and building materials. The company exports its products. OYAK Çimento Fabrikalari A.S. was founded in 1969 and is headquartered in Çankaya, Turkey. As of March 6, 2024, OYAK Çimento Fabrikalari A.S. operates as a subsidiary of TCC OYAK Amsterdam Holdings B.V.

Sektör: Building MaterialsMerkez: ÇankayaÇalışan: 3.266www.oyakcimento.com