TTahta Analiz

OTKAR

KarşılaştırTüketici (Döngüsel)

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.S.

307,50 ₺
+%1,49 bugün
Sermaye artırımı: Tahsisli · SPK başvurusu
Dönem getirisi -%33,04
Piyasa Değeri36,9 Mr ₺
Firma Değeri79,8 Mr ₺
F/K–
PD/DD6,70
FD/FAVÖK–
Net Kâr (12 ay)-6,1 Mr ₺
Özkaynaklar5,5 Mr ₺
52 hafta düşük: 273,00yüksek: 530,00

Değerleme

F/K
–
PD/DD
6,70
FD/FAVÖK
–
PD/Satışlar
0,66
Temettü Verimi
%0,0
Serbest Nakit Akışı Verimi
%-44,5

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%-110,9
Aktif Kârlılığı
%-8,0
Brüt Kâr Marjı
%13,9
FAVÖK Marjı
%-2,6
Faaliyet Kâr Marjı
%-4,0
Net Kâr Marjı
%-10,9

Büyüme

Hasılat Büyümesi
-%26,40
Net Kâr Büyümesi
-%676,35
Yıllık Getiri
-%33,04

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
8,75
Net Borç/FAVÖK
–
Cari Oran
1,23
Net Borç
42,9 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar45.98445.53250.77440.01534.03834.00839.66726.241
Nakit ve Nakit Benzerleri5.28910.7277.9263.4412.1976.0721.9262.457
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar00000000
Ticari Alacaklar14.38912.07618.63210.3729.9888.84118.8549.637
Stoklar21.41318.37319.11222.30418.89718.03017.88713.014
Duran Varlıklar30.78224.72926.45821.49419.77315.92318.40612.734
Maddi Duran Varlıklar9.1477.8928.3126.6436.1135.6926.8064.513
Kullanım Hakkı Varlıkları8886993368608485
Maddi Olmayan Duran Varlıklar14.99010.84111.3909.2008.3377.6948.8646.128
Toplam Varlıklar76.76570.26177.23261.50953.81149.93058.07338.975
Kısa Vadeli Yükümlülükler37.33936.02748.71535.87832.38533.17930.47019.240
Uzun Vadeli Yükümlülükler33.88126.41018.45016.21912.4918.33216.88411.440
Toplam Yükümlülükler71.22162.43767.16552.09644.87741.51147.35530.680
Finansal Borçlar48.19043.16940.68727.27920.73420.25127.83520.216
Net Borç42.90132.44332.76123.83918.53614.17825.90917.759
Ana Ortaklık Özkaynakları5.5097.82410.0679.4138.9348.41910.7188.295
Azınlık Payları360000000
Toplam Özkaynaklar5.5447.82410.0679.4138.9348.41910.7188.295
Ödenmiş Sermaye120120120120120120120120

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.S., together with its subsidiaries, manufactures and sells commercial and defense industry vehicles in Turkey. It offers light trucks, wheeled and tracked armored vehicles, and turrets for the defense industry. The company also provides pick-up type vehicles; minibuses, small buses, and regular buses for public transportation; wheeled and tracked armored vehicles; shuttle transportation; tactical wheeled vehicles, and turrets. The company was incorporated in 1963 and is headquartered in Istanbul, Turkey.

Sektör: Auto ManufacturersMerkez: IstanbulÇalışan: 3.852www.otokar.com.tr