TTahta Analiz

MGROS

KarşılaştırTüketici (Temel)

Migros Ticaret A.S.

427,25 ₺
+%0,83 bugün
Dönem getirisi -%6,00
Piyasa Değeri77,4 Mr ₺
Firma Değeri83,8 Mr ₺
F/K11,24
PD/DD0,83
FD/FAVÖK2,67
Net Kâr (12 ay)6,9 Mr ₺
Özkaynaklar92,9 Mr ₺
52 hafta düşük: 423,75yüksek: 724,00

Değerleme

F/K
11,24
PD/DD
0,83
FD/FAVÖK
2,67
PD/Satışlar
0,16
Temettü Verimi
%1,9
Serbest Nakit Akışı Verimi
%29,8

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%7,4
Aktif Kârlılığı
%2,8
Brüt Kâr Marjı
%23,9
FAVÖK Marjı
%6,3
Faaliyet Kâr Marjı
%-2,4
Net Kâr Marjı
%1,4

Büyüme

Hasılat Büyümesi
+%2,90
Net Kâr Büyümesi
-%227,22
Yıllık Getiri
-%6,00

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,42
Net Borç/FAVÖK
0,21
Cari Oran
0,80
Net Borç
6,5 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar88.37779.48289.80370.27164.85657.11475.51751.809
Nakit ve Nakit Benzerleri32.55028.91032.71831.03522.15719.43329.48322.901
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar2727149472222289
Ticari Alacaklar2.4992.3922.9532.1792.0401.6871.8301.214
Stoklar48.76442.67148.56534.38935.46932.18840.77625.582
Duran Varlıklar161.696150.196156.999125.127114.077105.291120.89983.364
Maddi Duran Varlıklar58.24753.48756.88043.51939.22035.76042.30928.538
Kullanım Hakkı Varlıkları61.20457.54458.66047.62943.10239.61542.97329.254
Maddi Olmayan Duran Varlıklar35.88033.29635.08228.25526.04824.35628.97020.225
Toplam Varlıklar250.074229.678246.802195.398178.934162.405196.416135.173
Kısa Vadeli Yükümlülükler110.56399.420113.35487.03483.46971.66592.95161.696
Uzun Vadeli Yükümlülükler45.58241.05739.34531.95728.05626.29727.96319.042
Toplam Yükümlülükler156.145140.477152.698118.991111.52597.962120.91480.738
Finansal Borçlar39.02836.54137.44930.92327.55325.35627.61318.493
Net Borç6.4777.6314.731-1125.3965.923-1.870-4.408
Ana Ortaklık Özkaynakları92.91588.34293.06975.69766.82863.98275.01354.091
Azınlık Payları1.0138591.035709581461488345
Toplam Özkaynaklar93.92889.20194.10476.40667.40964.44375.50254.435
Ödenmiş Sermaye181181181181181181181181

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Migros Ticaret A.S., together with its subsidiaries, engages in the retail sale of food and beverages, and consumer goods in Turkey. It is also involved in online food retailing; takeout food business; provision of payment and e-money, motorcycle courier, electric vehicle charging, and corporate payment services, as well as shopping mall management. In addition, the company engages in media, logistics, and fintech businesses; and production of packaged food production. The company was founded in 1954 and is headquartered in Istanbul, Turkey.

Sektör: Grocery StoresMerkez: IstanbulÇalışan: 64.708www.migroskurumsal.com