TTahta Analiz

MERCN

KarşılaştırTemel Malzemeler

Mercan Kimya Sanayi Ve Ticaret Anonim Sirketi

8,44 ₺
-%2,20 bugün
Sermaye artırımı: Bedelsiz %200 · Tarih belli · Bedelsiz 02.11.2026
Dönem getirisi -%70,49
Piyasa Değeri1,6 Mr ₺
Firma Değeri3,2 Mr ₺
F/K8,99
PD/DD0,56
FD/FAVÖK4,90
Net Kâr (12 ay)178,7 Mn ₺
Özkaynaklar2,8 Mr ₺
52 hafta düşük: 8,44yüksek: 28,60

Değerleme

F/K
8,99
PD/DD
0,56
FD/FAVÖK
4,90
PD/Satışlar
0,47
Temettü Verimi
%2,4
Serbest Nakit Akışı Verimi
%-22,0

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%6,3
Aktif Kârlılığı
%3,4
Brüt Kâr Marjı
%33,1
FAVÖK Marjı
%18,8
Faaliyet Kâr Marjı
%17,1
Net Kâr Marjı
%5,2

Büyüme

Hasılat Büyümesi
+%5,35
Net Kâr Büyümesi
+%5,00
Yıllık Getiri
-%70,49

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,62
Net Borç/FAVÖK
2,43
Cari Oran
1,12
Net Borç
1,6 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar2.1151.9661.5081.4861.3451.2151.3221.164
Nakit ve Nakit Benzerleri171326162137137186174110
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar5857601231138910168
Ticari Alacaklar650743605497489480630485
Stoklar823538504413327333334420
Duran Varlıklar3.0942.6873.1082.1942.1161.9242.2301.569
Maddi Duran Varlıklar1.7521.5321.6831.2691.1521.0381.141821
Kullanım Hakkı Varlıkları00000000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar1441241129798988787
Toplam Varlıklar5.2084.6534.6163.6803.4623.1403.5522.733
Kısa Vadeli Yükümlülükler1.8961.5521.4611.2771.2941.0241.1571.037
Uzun Vadeli Yükümlülükler494451304165871125896
Toplam Yükümlülükler2.3902.0031.7651.4421.3811.1351.2151.133
Finansal Borçlar1.7531.6481.159950898719914836
Net Borç1.5821.322997812761533740726
Ana Ortaklık Özkaynakları2.8502.6742.8712.2472.0892.0042.3371.600
Azınlık Payları-32-24-21-9-8000
Toplam Özkaynaklar2.8182.6502.8512.2382.0812.0042.3371.600
Ödenmiş Sermaye190190190190190190190190

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Mercan Kimya Sanayi Ve Ticaret Anonim Sirketi produces, buys, and sells solid and liquid paraffin, emulsion, and Vaseline in Turkey and internationally. The company also offers stearic acid, woven paraffin, liquid paraffin 15, polyethylene wax, physical therapy paraffin, liquid paraffin 32, vaccine paraffin, pathology paraffin, microcrystalline wax, ski care paraffin, polywax, merwax antifrost, and disinfectants. Mercan Kimya Sanayi Ve Ticaret Anonim Sirketi was founded in 1977 and is headquartered in Denizli, Turkey.

Sektör: Specialty ChemicalsMerkez: DenizliÇalışan: 166www.mercankimya.com.tr