TTahta Analiz

MAVI

KarşılaştırTüketici (Döngüsel)

Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.S.

33,62 ₺
-%1,12 bugün
Sermaye artırımı: Sermaye azaltımı · SPK başvurusu
Dönem getirisi -%13,88
Piyasa Değeri26,7 Mr ₺
Firma Değeri23,5 Mr ₺
F/K12,49
PD/DD1,75
FD/FAVÖK2,37
Net Kâr (12 ay)2,1 Mr ₺
Özkaynaklar15,2 Mr ₺
52 hafta düşük: 33,62yüksek: 50,05

Değerleme

F/K
12,49
PD/DD
1,75
FD/FAVÖK
2,37
PD/Satışlar
0,49
Temettü Verimi
%4,9
Serbest Nakit Akışı Verimi
%37,4

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%14,0
Aktif Kârlılığı
%6,6
Brüt Kâr Marjı
%51,8
FAVÖK Marjı
%18,3
Faaliyet Kâr Marjı
%11,5
Net Kâr Marjı
%3,9

Büyüme

Hasılat Büyümesi
-%0,43
Net Kâr Büyümesi
-%17,08
Yıllık Getiri
-%13,88

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,41
Net Borç/FAVÖK
-0,32
Cari Oran
1,45
Net Borç
-3,2 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar21.46820.67820.53317.28615.58817.04018.49713.605
Nakit ve Nakit Benzerleri9.4709.2539.7245.7055.8847.1988.2724.175
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar15141555554
Ticari Alacaklar2.7843.6473.2523.5072.2922.7942.6842.617
Stoklar8.0746.8316.6917.3296.6116.2236.6796.204
Duran Varlıklar10.93310.08310.3148.2107.2966.3987.0894.907
Maddi Duran Varlıklar5.0824.6634.6333.5533.1542.5502.9421.800
Kullanım Hakkı Varlıkları3.6413.3793.3942.3442.0562.0852.2191.655
Maddi Olmayan Duran Varlıklar2.0471.9562.1191.7701.6981.5971.8561.343
Toplam Varlıklar32.40230.76230.84725.49622.88423.43825.58718.512
Kısa Vadeli Yükümlülükler14.77012.97012.56410.89010.00010.36010.7577.883
Uzun Vadeli Yükümlülükler2.4912.2242.3551.2791.0141.0091.216969
Toplam Yükümlülükler17.26115.19414.91912.16911.01411.36911.9738.852
Finansal Borçlar6.2995.3895.1013.6413.3352.9873.1072.276
Net Borç-3.171-3.864-4.623-2.064-2.549-4.211-5.165-1.900
Ana Ortaklık Özkaynakları15.24615.64915.87713.20611.72111.87113.3459.413
Azınlık Payları-105-8251120149198269247
Toplam Özkaynaklar15.14115.56715.92813.32611.87012.06913.6149.660
Ödenmiş Sermaye795795795795795397397397

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.S. engages in the wholesale and retail sale of ready-to-wear denim apparel in Turkey and internationally. The company offers knit and woven shirts, t-shirts, sweaters, jackets, skirts, dresses, accessories, and denim bottoms for men, women, and children through the wholesale, retail, and e-commerce business under the Mavi brand. Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.S. was incorporated in 1991 and is headquartered in Istanbul, Turkey.

Sektör: Apparel RetailMerkez: IstanbulÇalışan: 6.048www.mavicompany.com