TTahta Analiz

MAGEN

KarşılaştırElektrik ve Altyapı

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.S.

4,49 ₺
-%5,87 bugün
Dönem getirisi -%84,11
Piyasa Değeri13,2 Mr ₺
Firma Değeri20,5 Mr ₺
F/K–
PD/DD0,83
FD/FAVÖK33,68
Net Kâr (12 ay)-1,3 Mr ₺
Özkaynaklar15,9 Mr ₺
52 hafta düşük: 4,49yüksek: 68,25

Değerleme

F/K
–
PD/DD
0,83
FD/FAVÖK
33,68
PD/Satışlar
8,06
Temettü Verimi
%0,0
Serbest Nakit Akışı Verimi
%1,8

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%-8,4
Aktif Kârlılığı
%-4,3
Brüt Kâr Marjı
%23,9
FAVÖK Marjı
%37,0
Faaliyet Kâr Marjı
%9,6
Net Kâr Marjı
%-81,1

Büyüme

Hasılat Büyümesi
-%11,21
Net Kâr Büyümesi
-%358,37
Yıllık Getiri
-%84,11

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,51
Net Borç/FAVÖK
11,88
Cari Oran
0,35
Net Borç
7,2 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar2.3561.5931.8051.5191.4871.6961.8481.267
Nakit ve Nakit Benzerleri932201492290166289151212
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar00000000
Ticari Alacaklar8087657781.0009791.1331.173699
Stoklar4749564443526848
Duran Varlıklar28.56326.85022.86320.84819.55018.55920.29617.445
Maddi Duran Varlıklar22.73821.32216.70614.49313.54312.85213.56611.746
Kullanım Hakkı Varlıkları83848873727100
Maddi Olmayan Duran Varlıklar80767841111
Toplam Varlıklar30.91928.44324.66922.36821.03620.25422.14318.712
Kısa Vadeli Yükümlülükler6.6615.0514.1323.0782.7343.1452.6101.608
Uzun Vadeli Yükümlülükler8.0247.8065.2904.6214.5164.0784.3454.458
Toplam Yükümlülükler14.68512.8579.4237.6997.2507.2236.9556.065
Finansal Borçlar8.1548.0115.2354.3594.4854.1214.4793.205
Net Borç7.2227.8114.7434.0694.3193.8324.3282.993
Ana Ortaklık Özkaynakları15.91515.21915.21914.66913.78613.03215.18812.647
Azınlık Payları3193672700000
Toplam Özkaynaklar16.23415.58615.24614.66913.78613.03215.18812.647
Ödenmiş Sermaye2.9502.9502.9501.1801.1801.1801.1801.180

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.S. engages in the generation of electricity from solar resources in Turkey and internationally. It also provides project development services; engineering, procurement, and construction services; and operating and maintenance services. The company operates a solar power plant with an installed capacity of 118.03 MWp. In addition, it develops software and climate technologies. The company was incorporated in 2014 and is headquartered in Ankara, Turkey. Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Sirketi is a subsidiary of Esenboga Elektrik Üretim A.S.

Sektör: Utilities - RenewableMerkez: AnkaraÇalışan: 189www.margunenerji.com.tr