TTahta Analiz

KONTR

KarşılaştırSanayi

Kontrolmatik Teknoloji Enerji Ve Muhendislik Anonim Sirketi

1,67 ₺
+%9,87 bugün
Sermaye artırımı: Bedelli %200 · SPK başvurusu
Dönem getirisi -%94,11
Piyasa Değeri2,2 Mr ₺
Firma Değeri15,7 Mr ₺
F/K–
PD/DD0,41
FD/FAVÖK–
Net Kâr (12 ay)-3,0 Mr ₺
Özkaynaklar5,3 Mr ₺
52 hafta düşük: 1,27yüksek: 34,40

Değerleme

F/K
–
PD/DD
0,41
FD/FAVÖK
–
PD/Satışlar
0,14
Temettü Verimi
%0,0
Serbest Nakit Akışı Verimi
%217,6

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%-56,4
Aktif Kârlılığı
%-7,1
Brüt Kâr Marjı
%1,8
FAVÖK Marjı
%-4,5
Faaliyet Kâr Marjı
%-6,5
Net Kâr Marjı
%-18,5

Büyüme

Hasılat Büyümesi
-%74,90
Net Kâr Büyümesi
-%635,79
Yıllık Getiri
-%94,11

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
2,60
Net Borç/FAVÖK
–
Cari Oran
0,69
Net Borç
13,5 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar19.81120.18920.99117.53315.73512.57117.2998.736
Nakit ve Nakit Benzerleri1635795594602133752.995575
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar0886555041
Ticari Alacaklar5.3554.5946.0434.3803.9571.6813.4851.601
Stoklar3.7223.8563.9513.8323.0022.9973.5762.089
Duran Varlıklar22.06720.61622.96317.54916.30715.05516.04110.622
Maddi Duran Varlıklar16.16115.24016.48612.46711.2269.64010.0606.916
Kullanım Hakkı Varlıkları117121136160115127185124
Maddi Olmayan Duran Varlıklar2.6662.4142.5852.0851.7911.6621.9011.186
Toplam Varlıklar41.87840.80443.95435.08232.04227.62633.34019.358
Kısa Vadeli Yükümlülükler28.86221.31221.75716.31314.38212.18612.8966.925
Uzun Vadeli Yükümlülükler6.58411.39513.59311.91010.6958.67512.7546.481
Toplam Yükümlülükler35.44632.70735.34928.22325.07720.86125.65013.405
Finansal Borçlar13.69213.63617.32612.53312.14710.29411.7106.748
Net Borç13.52913.05716.76712.07411.9349.9198.7156.173
Ana Ortaklık Özkaynakları5.2636.5176.8795.1105.3585.2205.8154.774
Azınlık Payları1.1701.5811.7261.7491.6061.5451.8751.179
Toplam Özkaynaklar6.4338.0988.6056.8596.9656.7657.6895.953
Ödenmiş Sermaye1.3001.300650650650650650650

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Kontrolmatik Teknoloji Enerji Ve Muhendislik Anonim Sirketi, an engineering company, provides system integration services, and technological products and solutions. The company operates through the Energy, Mining, and Robotics Technology segments. It serves power generation, transmission and distribution facilities, oil and natural gas, transportation, food and beverage, mining, agriculture and fertilizer, power plant subsidiaries, operational technologies, industrial software, control and security systems, communication, data processing, internet of things, power systems, and turnkey solution sectors, as well as other industrial facilities, such as cement, paper, iron-steel, and chemistry. The company was incorporated in 2008 and is headquartered in Istanbul, Turkey.

Sektör: ConglomeratesMerkez: IstanbulÇalışan: 586www.kontrolmatik.com