TTahta Analiz

KBORU

KarşılaştırTemel Malzemeler

Kuzey Boru Anonim Sirketi

8,48 ₺
+%1,19 bugün
Dönem getirisi -%37,37
Piyasa Değeri5,1 Mr ₺
Firma Değeri9,8 Mr ₺
F/K18,34
PD/DD0,90
FD/FAVÖK9,80
Net Kâr (12 ay)277,4 Mn ₺
Özkaynaklar5,7 Mr ₺
52 hafta düşük: 8,38yüksek: 27,76

Değerleme

F/K
18,34
PD/DD
0,90
FD/FAVÖK
9,80
PD/Satışlar
0,69
Temettü Verimi
%25,0
Serbest Nakit Akışı Verimi
%-55,4

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%4,9
Aktif Kârlılığı
%1,9
Brüt Kâr Marjı
%22,0
FAVÖK Marjı
%13,5
Faaliyet Kâr Marjı
%6,6
Net Kâr Marjı
%3,7

Büyüme

Hasılat Büyümesi
+%32,94
Net Kâr Büyümesi
-%93,66
Yıllık Getiri
-%37,37

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,89
Net Borç/FAVÖK
4,71
Cari Oran
1,64
Net Borç
4,7 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar8.9458.4367.6915.7954.5823.4563.5402.606
Nakit ve Nakit Benzerleri3819573424114553399442
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar000000640
Ticari Alacaklar3.7112.7763.1352.5102.1741.9071.3611.303
Stoklar3.7473.7103.7922.4631.7181.0021.284590
Duran Varlıklar5.8975.4995.2783.5903.1722.9653.5511.887
Maddi Duran Varlıklar4.9044.9644.2793.4983.0422.8643.4091.886
Kullanım Hakkı Varlıkları77143747900000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar25222355451
Toplam Varlıklar14.84113.93512.9699.3857.7546.4207.0914.494
Kısa Vadeli Yükümlülükler5.4406.4704.2214.0342.7021.9941.8971.019
Uzun Vadeli Yükümlülükler3.7232.3343.5111.1099708691.237797
Toplam Yükümlülükler9.1638.8047.7325.1433.6722.8633.1351.816
Finansal Borçlar5.0774.3394.2032.3151.6381.0111.157656
Net Borç4.6963.3813.8612.2741.493958758214
Ana Ortaklık Özkaynakları5.6785.1315.2374.2424.0823.5573.9572.678
Azınlık Payları00000000
Toplam Özkaynaklar5.6785.1315.2374.2424.0823.5573.9572.678
Ödenmiş Sermaye600600600600600100100100

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Kuzey Boru Anonim Sirketi produces and sells plastic pipes and fittings in Turkey and internationally. It provides steel, drawn pipes, concrete pipes, polyethylene pipes, polypropylene pipes, ductile pipes, and related products. The company also offers infrastructure pipe systems, such as GRP pipe and fittings, corrugated pipe and fittings, HDPE pipe and fittings, telecommunication pipes and fittings and superstructure pipe systems, including PPR pipe and fittings, PVC-U pipe and fittings, and underfloor heating pipes and fittings. Additionally, it provides logistics, engineering services, after-sales services, accredited laboratory services, and project specific production. The company was founded in 2001 and is based in Aksaray, Turkey.

Sektör: Building MaterialsMerkez: AksarayÇalışan: 681www.kuzeyboru.com.tr