TTahta Analiz

ISDMR

KarşılaştırTemel Malzemeler

Iskenderun Demir ve Çelik A.S.

52,50 ₺
-%2,96 bugün
Dönem getirisi +%35,73
Piyasa Değeri152,3 Mr ₺
Firma Değeri151,2 Mr ₺
F/K9,87
PD/DD0,91
FD/FAVÖK8,01
Net Kâr (12 ay)15,4 Mr ₺
Özkaynaklar167,2 Mr ₺
52 hafta düşük: 34,94yüksek: 66,25

Değerleme

F/K
9,87
PD/DD
0,91
FD/FAVÖK
8,01
PD/Satışlar
0,91
Temettü Verimi
%8,3
Serbest Nakit Akışı Verimi
%10,8

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%9,2
Aktif Kârlılığı
%6,0
Brüt Kâr Marjı
%10,0
FAVÖK Marjı
%11,2
Faaliyet Kâr Marjı
%6,9
Net Kâr Marjı
%9,2

Büyüme

Hasılat Büyümesi
+%15,86
Net Kâr Büyümesi
+%103,45
Yıllık Getiri
+%35,73

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,22
Net Borç/FAVÖK
-0,06
Cari Oran
1,60
Net Borç
-1,1 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/92026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/12
Dönen Varlıklar100.94999.215103.966126.93991.90487.06474.82490.496
Nakit ve Nakit Benzerleri38.62741.68151.83063.07543.67134.66926.51624.578
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar000000199251
Ticari Alacaklar5.4237.6987.9949.7018.5038.2547.7799.695
Stoklar50.99044.70239.91348.62835.55338.29335.05945.676
Duran Varlıklar155.351147.367140.064167.996131.332125.631118.094141.481
Maddi Duran Varlıklar147.560140.663134.144158.326121.486116.116109.059130.960
Kullanım Hakkı Varlıkları1.1621.1301.0271.139893871522605
Maddi Olmayan Duran Varlıklar1.9021.8361.7802.1601.6431.6021.5311.899
Toplam Varlıklar256.299246.582244.030294.935223.236212.695192.918231.977
Kısa Vadeli Yükümlülükler63.16759.20957.44556.49740.69738.43029.09839.226
Uzun Vadeli Yükümlülükler25.93131.31245.22754.97541.32140.64238.66240.135
Toplam Yükümlülükler89.09990.520102.673111.47282.01879.07267.76079.361
Finansal Borçlar37.53638.95137.66949.41138.28736.28636.26743.242
Net Borç-1.091-2.730-14.161-13.664-5.3831.6179.75018.663
Ana Ortaklık Özkaynakları167.201156.061141.357183.463141.217133.623125.158152.616
Azınlık Payları00000000
Toplam Özkaynaklar167.201156.061141.357183.463141.217133.623125.158152.616
Ödenmiş Sermaye2.9002.9002.9002.9002.9002.9002.9002.900

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Iskenderun Demir ve Çelik A.S. produces and sells flat steel products in Turkey. The company offers hot-rolled flat steel products, including rolled or steel sheets, plate steels, deep drawable steels, wheel and chassis steels, general structural steels, hot rolled pipe steels, pressure vessels and hot rolled steels for pressure purposes, hot rolled steel for welded gas cylinders, and medium and high strength shipbuilding steels. It also provides long products, such as thin wires, welding wires, tire wires, fasteners, PC strands, and springs; and billets used for coil, construction steel, profile, rail, and seamless pipe manufacturing. In addition, the company offers by-products comprising engine and pure benzol, toluene, xylol, crude tar, ammonium sulfate (artificial fertilizer), iron sulfate, coke, oxygen, nitrogen, argon, ammonium sulphate, granulated slag, tar and benzol. Further, it provides after-sales, laboratory and calibration, steel service center, and port services. It exports its products. Iskenderun Demir ve Çelik A.S. was incorporated in 1968 and is headquartered in Iskenderun, Turkey. Iskenderun Demir ve Çelik A.S. is a subsidiary of Eregli Demir ve Çelik Fabrikalari T.A.S.

Sektör: SteelMerkez: IskenderunÇalışan: 4.904www.isdemir.com.tr