TTahta Analiz

HUNER

KarşılaştırElektrik ve Altyapı

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.S.

3,81 ₺
+%3,53 bugün
Sermaye artırımı: Bedelli %100 · Karar
Dönem getirisi +%1,33
Piyasa Değeri3,8 Mr ₺
Firma Değeri6,0 Mr ₺
F/K–
PD/DD0,75
FD/FAVÖK9,62
Net Kâr (12 ay)-395,9 Mn ₺
Özkaynaklar5,1 Mr ₺
52 hafta düşük: 2,94yüksek: 4,60

Değerleme

F/K
–
PD/DD
0,75
FD/FAVÖK
9,62
PD/Satışlar
3,46
Temettü Verimi
%0,0
Serbest Nakit Akışı Verimi
%-26,5

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%-7,8
Aktif Kârlılığı
%-4,0
Brüt Kâr Marjı
%29,9
FAVÖK Marjı
%56,8
Faaliyet Kâr Marjı
%23,7
Net Kâr Marjı
%-35,9

Büyüme

Hasılat Büyümesi
-%18,53
Net Kâr Büyümesi
-%182,85
Yıllık Getiri
+%1,33

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,44
Net Borç/FAVÖK
3,54
Cari Oran
0,23
Net Borç
2,2 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar376376416390429458670452
Nakit ve Nakit Benzerleri41222527435020244
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar34315826231444201
Ticari Alacaklar533351102116103112102
Stoklar5841668394928332
Duran Varlıklar9.4349.01910.3948.6108.3128.0349.8586.884
Maddi Duran Varlıklar1.7401.6881.9522.2472.1752.0872.5823.271
Kullanım Hakkı Varlıkları5.8835.6076.4654.7324.5624.4185.3863.575
Maddi Olmayan Duran Varlıklar1.7861.7221.9751.6031.5481.4831.82819
Toplam Varlıklar9.8109.39510.8119.0008.7408.49310.5287.337
Kısa Vadeli Yükümlülükler1.6111.4151.3211.3111.1281.0941.2901.101
Uzun Vadeli Yükümlülükler3.1033.0713.5362.6522.6172.7233.2832.277
Toplam Yükümlülükler4.7144.4854.8573.9623.7453.8164.5723.378
Finansal Borçlar2.2561.9722.5871.9482.0142.0322.5551.661
Net Borç2.2161.9492.5611.9211.9721.9812.3531.617
Ana Ortaklık Özkaynakları5.1004.9145.9575.0434.9984.6775.9573.958
Azınlık Payları-4-4-3-5-2-1-10
Toplam Özkaynaklar5.0964.9105.9545.0384.9954.6765.9553.958
Ödenmiş Sermaye1.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.000

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.S., together with its subsidiaries, engages in the establishment, construction, commissioning, and leasing of electricity production facilities in Turkey and internationally. It also generates electricity through solar power plants, hydroelectric power plants, and biomass power plants. The company was formerly known as H26 Solar Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.S. and changed its name to Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.S. Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.S. was incorporated in 2014 and is headquartered in Istanbul, Turkey.

Sektör: Utilities - RenewableMerkez: Istanbulwww.hunyenilenebilirenerji.com