TTahta Analiz

HEKTS

KarşılaştırTemel Malzemeler

Hektas Ticaret T.A.S.

1,58 ₺
-%1,25 bugün
Sermaye artırımı: Tahsisli · SPK onaylı
Dönem getirisi -%55,11
Piyasa Değeri13,3 Mr ₺
Firma Değeri21,5 Mr ₺
F/K–
PD/DD0,81
FD/FAVÖK–
Net Kâr (12 ay)-5,2 Mr ₺
Özkaynaklar16,5 Mr ₺
52 hafta düşük: 1,58yüksek: 4,83

Değerleme

F/K
–
PD/DD
0,81
FD/FAVÖK
–
PD/Satışlar
1,95
Temettü Verimi
%0,0
Serbest Nakit Akışı Verimi
%5,7

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%-31,7
Aktif Kârlılığı
%-15,1
Brüt Kâr Marjı
%4,2
FAVÖK Marjı
%-13,7
Faaliyet Kâr Marjı
%-40,9
Net Kâr Marjı
%-76,6

Büyüme

Hasılat Büyümesi
+%5,50
Net Kâr Büyümesi
-%107,73
Yıllık Getiri
-%55,11

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,79
Net Borç/FAVÖK
–
Cari Oran
0,70
Net Borç
8,2 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar10.4157.2477.2806.6407.6418.15911.58210.214
Nakit ve Nakit Benzerleri4.8711.9761.6231.1131.5461.1862.4513.021
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar3473304855155651.2471.5251.127
Ticari Alacaklar2.9381.9791.4881.8882.3302.0891.7351.425
Stoklar1.7742.1302.9262.0972.1392.6444.4283.841
Duran Varlıklar24.21723.40925.37420.57318.98117.25319.93413.710
Maddi Duran Varlıklar14.80613.82214.75411.86710.93210.24212.5028.939
Kullanım Hakkı Varlıkları1.2431.2101.3071.012770717837623
Maddi Olmayan Duran Varlıklar2.5052.3802.5952.1131.9991.9002.0731.490
Toplam Varlıklar34.63330.65632.65427.21326.62125.41231.51523.924
Kısa Vadeli Yükümlülükler14.95212.43613.76110.2259.8507.7119.59313.345
Uzun Vadeli Yükümlülükler2.1002.2372.5552.2932.0463.2123.9462.733
Toplam Yükümlülükler17.05114.67316.31612.51811.89610.92313.53816.078
Finansal Borçlar13.06310.85011.6839.1908.5057.8479.4969.227
Net Borç8.1928.87410.0608.0776.9586.6617.0466.206
Ana Ortaklık Özkaynakları16.47614.93316.43414.76714.78414.53618.0277.877
Azınlık Payları1.1061.050-96-72-59-47-50-31
Toplam Özkaynaklar17.58115.98316.33814.69514.72614.48917.9777.846
Ödenmiş Sermaye8.4308.4308.4308.4308.4308.4308.4302.530

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Hektas Ticaret T.A.S. manufactures, imports, and markets agricultural products, fertilizers and veterinary medicines in Turkey. The company's crop protection products include fungicides, herbicides, insecticides, acaricides, fumigants and nemathists, harvesting aids and plant growth regulators, winter struggle medicines and summer oils, spreads-adhesives, biological products, and feromons. It also offers smart base, leaf, pure, and fertilizers; organominerals; drip irrigation; biological preparation; and other plant nutrition products. In addition, the company provides ruminant, poultry, and pet products, as well as environmental health and seeds products. Hektas Ticaret T.A.S. was incorporated in 1956 and is headquartered in Gebze, Turkey.

Sektör: Agricultural InputsMerkez: GebzeÇalışan: 559hektas.com.tr