TTahta Analiz

GWIND

KarşılaştırElektrik ve Altyapı

Galata Wind Enerji A.S.

16,86 ₺
-%0,24 bugün
Dönem getirisi -%32,72
Piyasa Değeri9,1 Mr ₺
Firma Değeri12,0 Mr ₺
F/K4,09
PD/DD0,51
FD/FAVÖK6,44
Net Kâr (12 ay)2,2 Mr ₺
Özkaynaklar18,0 Mr ₺
52 hafta düşük: 16,86yüksek: 31,74

Değerleme

F/K
4,09
PD/DD
0,51
FD/FAVÖK
6,44
PD/Satışlar
3,04
Temettü Verimi
%3,8
Serbest Nakit Akışı Verimi
%-12,4

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%12,4
Aktif Kârlılığı
%9,4
Brüt Kâr Marjı
%40,1
FAVÖK Marjı
%62,6
Faaliyet Kâr Marjı
%48,5
Net Kâr Marjı
%74,5

Büyüme

Hasılat Büyümesi
-%51,09
Net Kâr Büyümesi
+%336,44
Yıllık Getiri
-%32,72

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,18
Net Borç/FAVÖK
1,57
Cari Oran
1,25
Net Borç
2,9 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar1.6581.9922.5791.5991.2781.1142.117306
Nakit ve Nakit Benzerleri3415171.3988917166871.726106
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar8031.14877032822918100
Ticari Alacaklar244209335330315223288144
Stoklar55566897
Duran Varlıklar21.96420.24721.37217.23215.86214.79017.26712.023
Maddi Duran Varlıklar13.60512.56913.52711.17110.5409.95011.6707.770
Kullanım Hakkı Varlıkları485410373276262172196173
Maddi Olmayan Duran Varlıklar7.6227.0577.1805.5684.8894.4825.0253.603
Toplam Varlıklar23.62222.23923.95018.83017.14015.90419.38512.329
Kısa Vadeli Yükümlülükler1.3249611.0439607603221.056367
Uzun Vadeli Yükümlülükler4.3245.5896.2694.4044.1253.9404.6412.302
Toplam Yükümlülükler5.6486.5507.3125.3644.8854.2625.6982.669
Finansal Borçlar3.2813.2583.9252.1912.1621.9772.999788
Net Borç2.9402.7412.5271.3001.4461.2901.274682
Ana Ortaklık Özkaynakları17.97515.68916.63813.46612.25611.64213.6879.660
Azınlık Payları00000000
Toplam Özkaynaklar17.97515.68916.63813.46612.25611.64213.6879.660
Ödenmiş Sermaye540540540540540540540540

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Galata Wind Enerji A.S., together with its subsidiaries, engages in generation and sale of electricity from renewable energy in Turkey. The company operates three wind power plants and three solar power plants with a total capacity of approximately 297.2 MW. It also installs systems for the generation of energy from solar radiation; constructs, commissions, and leases facilities for the generation of electrical energy; and develops projects in Europe. The company was formerly known as GY Enerji Danismanlik Poje Muhendislik Uretim, Ticaret ve Sanayi Limited Sirketi and changed its name to Galata Wind Enerji A.S. in January 2012. The company was incorporated in 2006 and is headquartered in Istanbul, Turkey. Galata Wind Enerji A.S. is a subsidiary of Dogan Sirketler Grubu Holding A.S.

Sektör: Utilities - RenewableMerkez: IstanbulÇalışan: 70www.galatawindenerji.com