TTahta Analiz

GUBRF

KarşılaştırTemel Malzemeler

Gübre Fabrikalari Türk Anonim Sirketi

278,00 ₺
-%0,27 bugün
Dönem getirisi -%9,45
Piyasa Değeri92,9 Mr ₺
Firma Değeri87,5 Mr ₺
F/K11,67
PD/DD2,36
FD/FAVÖK6,00
Net Kâr (12 ay)8,0 Mr ₺
Özkaynaklar39,4 Mr ₺
52 hafta düşük: 274,25yüksek: 617,50

Değerleme

F/K
11,67
PD/DD
2,36
FD/FAVÖK
6,00
PD/Satışlar
1,35
Temettü Verimi
%1,6
Serbest Nakit Akışı Verimi
%12,2

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%20,2
Aktif Kârlılığı
%10,1
Brüt Kâr Marjı
%25,0
FAVÖK Marjı
%21,3
Faaliyet Kâr Marjı
%18,6
Net Kâr Marjı
%11,6

Büyüme

Hasılat Büyümesi
+%19,14
Net Kâr Büyümesi
-%23,22
Yıllık Getiri
-%9,45

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,25
Net Borç/FAVÖK
-0,36
Cari Oran
1,63
Net Borç
-5,3 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar48.98844.71946.74438.87431.47024.48726.77219.828
Nakit ve Nakit Benzerleri15.04312.96711.8516.4125.8075.7326.7813.264
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar01.34402.04300811918
Ticari Alacaklar2.5256.3985.7145.4295.1167.9226.3176.002
Stoklar15.9549.8539.1537.2535.6287.6129.2316.381
Duran Varlıklar29.75127.00029.16522.60421.16925.45130.62922.863
Maddi Duran Varlıklar22.48420.14521.90417.03015.93819.71023.57617.880
Kullanım Hakkı Varlıkları00000000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar3.1642.9123.1582.5242.3412.3912.8521.993
Toplam Varlıklar78.73971.71975.90961.47852.64049.93857.40042.692
Kısa Vadeli Yükümlülükler30.10227.55231.68526.67222.51921.93225.29219.891
Uzun Vadeli Yükümlülükler2.5752.0431.8691.0467611.2801.6061.388
Toplam Yükümlülükler32.67729.59533.55427.71723.28023.21226.89821.279
Finansal Borçlar9.7379.77511.3748.6089.42610.80813.3229.074
Net Borç-5.307-3.191-4782.1963.6195.0766.5415.810
Ana Ortaklık Özkaynakları39.36135.38935.08827.29923.70120.97223.55115.663
Azınlık Payları6.7016.7357.2676.4625.6595.7536.9505.749
Toplam Özkaynaklar46.06242.12442.35533.76129.36026.72630.50221.412
Ödenmiş Sermaye334334334334334334334334

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Gübre Fabrikalari Türk Anonim Sirketi, together with its subsidiaries, produces and sells chemical fertilizers in Turkey and internationally. The company offers solid chemical fertilizers; micro granular, crystal and powder form, liquid form, and organic and organomineral liquid fertilizers, as well as biostimulants, auxiliary products, and plant nutrition packages; slow-release fertilizers, such as phosphorus protectant and nitrogen inhibitor fertilizers; organomineral fertilizers; and organic and hobby agriculture fertilizers under the GÜBRETAS brand. It also produces and trades in fertilizer raw materials; and operates and develops gold mines. In addition, the company provides logistics, laboratory, and port services; and technical and general services to the oil, gas and petrochemical industries. It exports its products. The company was founded in 1952 and is headquartered in Istanbul, Turkey. Gübre Fabrikalari Türk Anonim Sirketi is a subsidiary of Agricultural Credit Cooperatives of Turkey.

Sektör: Agricultural InputsMerkez: IstanbulÇalışan: 1.939www.gubretas.com.tr