TTahta Analiz

GOKNR

KarşılaştırTüketici (Temel)

Göknur Gida Maddeleri Enerji Imalat Ithalat Ihracat Ticaret ve Sanayi Anonim Sirketi

12,00 ₺
+%0,17 bugün
Dönem getirisi -%45,99
Piyasa Değeri4,2 Mr ₺
Firma Değeri5,7 Mr ₺
F/K10,58
PD/DD0,36
FD/FAVÖK2,73
Net Kâr (12 ay)397,0 Mn ₺
Özkaynaklar11,6 Mr ₺
52 hafta düşük: 11,86yüksek: 26,86

Değerleme

F/K
10,58
PD/DD
0,36
FD/FAVÖK
2,73
PD/Satışlar
0,24
Temettü Verimi
%10,2
Serbest Nakit Akışı Verimi
%94,3

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%3,4
Aktif Kârlılığı
%2,1
Brüt Kâr Marjı
%21,6
FAVÖK Marjı
%12,2
Faaliyet Kâr Marjı
%12,5
Net Kâr Marjı
%2,3

Büyüme

Hasılat Büyümesi
-%9,54
Net Kâr Büyümesi
-%24,40
Yıllık Getiri
-%45,99

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,33
Net Borç/FAVÖK
0,73
Cari Oran
2,11
Net Borç
1,5 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar12.53412.21014.11911.83610.2148.63810.8846.490
Nakit ve Nakit Benzerleri2.2971.6023.4763.049350309218632
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar00001.48838545195
Ticari Alacaklar2.7062.8453.6082.2603.2453.9765.1022.678
Stoklar6.3736.2496.4905.0044.1073.2803.4502.395
Duran Varlıklar5.9755.6736.1534.9704.5014.3705.2093.758
Maddi Duran Varlıklar5.7085.4245.8824.7944.3934.2745.0883.661
Kullanım Hakkı Varlıkları23422123814977748965
Maddi Olmayan Duran Varlıklar98109125617
Toplam Varlıklar18.50917.88320.27216.80614.71513.00916.09310.248
Kısa Vadeli Yükümlülükler5.9476.0717.8396.3484.4943.5245.3182.771
Uzun Vadeli Yükümlülükler9409269677801.2891.3121.349903
Toplam Yükümlülükler6.8876.9978.8067.1285.7824.8376.6673.674
Finansal Borçlar3.8414.0115.6694.9863.6462.8643.0052.124
Net Borç1.5442.4092.1931.9373.2952.5552.7871.492
Ana Ortaklık Özkaynakları11.62210.88611.4669.6788.9308.1709.4236.572
Azınlık Payları-0-0-003332
Toplam Özkaynaklar11.62210.88611.4659.6788.9328.1729.4266.574
Ödenmiş Sermaye350350350350350350350350

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Göknur Gida Maddeleri Enerji Imalat Ithalat Ihracat Ticaret ve Sanayi Anonim Sirketi manages and processes fruits and vegetables in Turkey. The company offers concentrate, puree concentrate, puree, deionized concentrate, frozen IQF, natural peel oils, natural fruit FTNF, direct pressed fruit juices, dried seeds, consumer products, and fresh fruits products. It offers its products under Fruit Drops, Get One, and Absolutely brand names. The company exports its products. Göknur Gida Maddeleri Enerji Imalat Ithalat Ihracat Ticaret ve Sanayi Anonim Sirketi was founded in 1993 and is headquartered in Ankara, Turkey.

Sektör: Packaged FoodsMerkez: AnkaraÇalışan: 693www.goknur.com.tr