TTahta Analiz

GLRMK

KarşılaştırSanayi

Gulermak Aglr Sanayi Insaat ve Taahhut A.S.

106,10 ₺
%0,00 bugün
Sermaye artırımı: Tahsisli · SPK başvurusu
Dönem getirisi -%43,53
Piyasa Değeri34,2 Mr ₺
Firma Değeri34,5 Mr ₺
F/K8,81
PD/DD1,21
FD/FAVÖK4,97
Net Kâr (12 ay)3,9 Mr ₺
Özkaynaklar28,4 Mr ₺
52 hafta düşük: 106,10yüksek: 244,90

Değerleme

F/K
8,81
PD/DD
1,21
FD/FAVÖK
4,97
PD/Satışlar
0,63
Temettü Verimi
%0,0
Serbest Nakit Akışı Verimi
%4,4

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%13,7
Aktif Kârlılığı
%4,9
Brüt Kâr Marjı
%12,0
FAVÖK Marjı
%12,7
Faaliyet Kâr Marjı
%11,6
Net Kâr Marjı
%7,1

Büyüme

Hasılat Büyümesi
+%1,16
Net Kâr Büyümesi
-%15,98
Yıllık Getiri
-%43,53

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,63
Net Borç/FAVÖK
0,04
Cari Oran
2,36
Net Borç
301,5 Mn

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar69.01857.78667.37150.30548.67543.19848.35432.415
Nakit ve Nakit Benzerleri17.43112.25116.97110.1429.2359.21510.8027.918
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar685646566475455439499370
Ticari Alacaklar9.5737.7857.0815.9979.8558.9139.1565.498
Stoklar774570599588500378295427
Duran Varlıklar10.9668.8139.2396.4206.1445.4956.2483.646
Maddi Duran Varlıklar4.3553.0563.4082.9522.7152.2572.5361.644
Kullanım Hakkı Varlıkları1.4251.4301.7621.0331.002764423325
Maddi Olmayan Duran Varlıklar1.22498998458554339046013
Toplam Varlıklar79.98466.59976.61056.72554.82048.69454.60236.061
Kısa Vadeli Yükümlülükler29.26022.00430.75821.56623.38121.96927.49622.833
Uzun Vadeli Yükümlülükler22.34625.65024.95218.76117.12614.11416.3286.210
Toplam Yükümlülükler51.60647.65455.70940.32640.50636.08343.82429.043
Finansal Borçlar17.73215.21716.72811.26310.7098.3979.0425.220
Net Borç3012.966-2431.1211.473-819-1.760-2.698
Ana Ortaklık Özkaynakları28.36718.93620.89816.41614.31612.61910.7787.019
Azınlık Payları1183-18-3-8-00
Toplam Özkaynaklar28.37818.94520.90116.39914.31312.61110.7787.019
Ödenmiş Sermaye323323323323323323300300

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Gulermak Aglr Sanayi Insaat ve Taahhut A.S. provides civil infrastructure and industrial construction services in Turkey, Poland, Romania, Sweden, Switzerland, the Philippines, North Macedonia, the United Arab Emirates, and India. The company offers engineering, procurement, and construction services for the transportation sector, including railways, metro and light rail systems, trams, highways, tunnels, roads, and bridges; industrial sector, such as cement and sugar factories, glass factories, dams, and irrigation systems; energy sector comprising hydroelectric, thermal, and natural gas combined cycle power plants; and environmental sector consisting of water and wastewater treatment plants and pipelines, as well as sea, lake, and river dredging services. It is also involved in the provision of steel construction structures. The company serves official public and private institutions. The company was founded in 1958 and is headquartered in Ankara, Turkey. Gulermak Aglr Sanayi Insaat ve Taahhut A.S. operates as a subsidiary of Gulermak Emlak Yapi Insaat Yatirim Anonim Sirketi.

Sektör: Engineering & ConstructionMerkez: AnkaraÇalışan: 3.741www.gulermak.com.tr