TTahta Analiz

FROTO

KarşılaştırTüketici (Döngüsel)

Ford Otomotiv Sanayi A.S.

69,20 ₺
-%1,00 bugün
Dönem getirisi -%29,03
Piyasa Değeri242,8 Mr ₺
Firma Değeri354,8 Mr ₺
F/K7,31
PD/DD1,36
FD/FAVÖK6,99
Net Kâr (12 ay)33,2 Mr ₺
Özkaynaklar179,2 Mr ₺
52 hafta düşük: 65,05yüksek: 134,30

Değerleme

F/K
7,31
PD/DD
1,36
FD/FAVÖK
6,99
PD/Satışlar
0,26
Temettü Verimi
%13,9
Serbest Nakit Akışı Verimi
%17,3

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%18,5
Aktif Kârlılığı
%6,8
Brüt Kâr Marjı
%7,6
FAVÖK Marjı
%5,5
Faaliyet Kâr Marjı
%3,8
Net Kâr Marjı
%3,6

Büyüme

Hasılat Büyümesi
-%13,78
Net Kâr Büyümesi
-%44,19
Yıllık Getiri
-%29,03

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,94
Net Borç/FAVÖK
2,20
Cari Oran
1,28
Net Borç
112,0 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar238.889219.730263.139210.050212.167189.696201.533155.743
Nakit ve Nakit Benzerleri56.04256.68875.33554.53056.98849.38529.22830.137
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar00000000
Ticari Alacaklar83.06574.466104.63279.35876.03773.83189.30361.333
Stoklar68.56067.90358.09156.35557.07444.45452.27745.975
Duran Varlıklar250.348238.848267.693218.360205.011189.077226.184159.191
Maddi Duran Varlıklar153.339146.755161.521127.893118.761108.144127.33586.830
Kullanım Hakkı Varlıkları2.5452.8852.6982.2152.1112.1842.7151.560
Maddi Olmayan Duran Varlıklar35.58333.77637.28729.22327.25725.07728.58521.510
Toplam Varlıklar489.237458.578530.832428.410417.178378.773427.717314.934
Kısa Vadeli Yükümlülükler186.133174.688212.700161.817167.114157.535161.523128.958
Uzun Vadeli Yükümlülükler123.912119.455134.405107.822109.60596.393115.37684.598
Toplam Yükümlülükler310.046294.143347.105269.638276.719253.927276.898213.556
Finansal Borçlar168.024163.126192.144152.302147.617138.662161.988129.333
Net Borç111.982106.438116.80997.77290.62989.277132.76099.196
Ana Ortaklık Özkaynakları179.191164.436183.728158.772140.459124.846150.819101.378
Azınlık Payları00000000
Toplam Özkaynaklar179.191164.436183.728158.772140.459124.846150.819101.378
Ödenmiş Sermaye3.5093.5093.5093.5093.509351351351

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Ford Otomotiv Sanayi A.S., together with its subsidiaries, engages in the manufacturing, assembly, production, import, and sale of motor vehicles and spare parts in Turkey and internationally. The company offers passenger car models, light commercial vehicles, and heavy commercial vehicles, as well as diesel engines and powertrains under the Ford brand name. It exports its products. The company was founded in 1926 and is based in Istanbul, Turkey.

Sektör: Auto ManufacturersMerkez: IstanbulÇalışan: 24.436www.fordotosan.com.tr