TTahta Analiz

ENJSA

KarşılaştırElektrik ve Altyapı

Enerjisa Enerji A.S.

113,20 ₺
+%0,80 bugün
Dönem getirisi +%39,93
Piyasa Değeri133,7 Mr ₺
Firma Değeri214,7 Mr ₺
F/K19,54
PD/DD1,23
FD/FAVÖK4,10
Net Kâr (12 ay)6,8 Mr ₺
Özkaynaklar109,0 Mr ₺
52 hafta düşük: 75,50yüksek: 127,00

Değerleme

F/K
19,54
PD/DD
1,23
FD/FAVÖK
4,10
PD/Satışlar
0,50
Temettü Verimi
%4,5
Serbest Nakit Akışı Verimi
%6,8

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%6,3
Aktif Kârlılığı
%2,5
Brüt Kâr Marjı
%27,1
FAVÖK Marjı
%19,7
Faaliyet Kâr Marjı
%17,0
Net Kâr Marjı
%2,6

Büyüme

Hasılat Büyümesi
-%6,28
Net Kâr Büyümesi
+%173,70
Yıllık Getiri
+%39,93

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,85
Net Borç/FAVÖK
1,55
Cari Oran
0,86
Net Borç
81,0 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar86.06789.32078.63172.85063.15962.29667.26549.738
Nakit ve Nakit Benzerleri12.17819.4014.9219.5396.14611.18112.4198.552
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar00000000
Ticari Alacaklar38.73134.84840.22032.34828.04825.06726.77018.998
Stoklar7.0866.4974.1815.2484.7273.6115.0444.443
Duran Varlıklar191.002175.536202.339151.242136.665129.738168.017117.084
Maddi Duran Varlıklar16.62615.37616.11612.91111.72311.02813.0309.385
Kullanım Hakkı Varlıkları2.7872.7102.9541.9051.8041.3241.4931.042
Maddi Olmayan Duran Varlıklar65.47062.21867.67455.43452.40150.20860.63643.858
Toplam Varlıklar277.069264.857280.970224.092199.824192.034235.282166.822
Kısa Vadeli Yükümlülükler100.27196.35799.59978.14869.62470.05388.45666.107
Uzun Vadeli Yükümlülükler67.83967.77168.59556.31247.10544.01049.36930.507
Toplam Yükümlülükler168.111164.128168.194134.460116.729114.063137.82596.613
Finansal Borçlar93.14588.57879.48361.66357.75360.45570.61846.705
Net Borç80.96769.17774.56252.12451.60849.27458.19938.153
Ana Ortaklık Özkaynakları108.958100.729112.77589.63283.09577.97197.45770.209
Azınlık Payları00000000
Toplam Özkaynaklar108.958100.729112.77589.63283.09577.97197.45770.209
Ödenmiş Sermaye1.1811.1811.1811.1811.1811.1811.1811.181

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Enerjisa Enerji A.S., together with its subsidiaries, engages in the electricity business in Turkey. It operates through three segments: Electricity Distribution, Retail, and Customer Solutions. The company engages in the transmission of electricity over lines to the end users through distribution networks; retail sale of electricity; and provision of renewable energy and energy efficiency solutions. It is also involved in the operation of charging network for electric vehicles; supply of charging station equipment; and vehicle leasing and fleet services. The company was incorporated in 2011 and is headquartered in Istanbul, Turkey.

Sektör: Utilities - Regulated ElectricMerkez: IstanbulÇalışan: 10.671www.enerjisa.com.tr