TTahta Analiz

BRSAN

KarşılaştırTemel Malzemeler

Borusan Birlesik Boru Fabrikalari Sanayi ve Ticaret A.S.

646,00 ₺
+%4,53 bugün
Dönem getirisi +%58,92
Piyasa Değeri91,6 Mr ₺
Firma Değeri99,0 Mr ₺
F/K33,97
PD/DD2,11
FD/FAVÖK13,05
Net Kâr (12 ay)2,7 Mr ₺
Özkaynaklar43,4 Mr ₺
52 hafta düşük: 406,50yüksek: 769,50

Değerleme

F/K
33,97
PD/DD
2,11
FD/FAVÖK
13,05
PD/Satışlar
0,93
Temettü Verimi
%0,0
Serbest Nakit Akışı Verimi
%8,9

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%6,2
Aktif Kârlılığı
%2,8
Brüt Kâr Marjı
%9,4
FAVÖK Marjı
%7,7
Faaliyet Kâr Marjı
%5,1
Net Kâr Marjı
%2,7

Büyüme

Hasılat Büyümesi
+%43,05
Net Kâr Büyümesi
+%72,64
Yıllık Getiri
+%58,92

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,39
Net Borç/FAVÖK
0,97
Cari Oran
1,11
Net Borç
7,4 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar52.15145.69444.12236.86140.22432.44932.21527.547
Nakit ve Nakit Benzerleri9.3938.5536.4303.4915.0114.1193.0842.158
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar00000000
Ticari Alacaklar10.3598.05410.0718.8359.4627.9356.9025.813
Stoklar27.92924.78322.74420.32421.88315.61916.29015.129
Duran Varlıklar45.46541.35545.59536.93735.02132.90140.35029.627
Maddi Duran Varlıklar37.59634.08637.66330.40929.80027.98434.25625.049
Kullanım Hakkı Varlıkları1.4011.1541.019874689670854653
Maddi Olmayan Duran Varlıklar1.5241.4651.6901.19921322129283
Toplam Varlıklar97.61687.04989.71773.79875.24565.35072.56557.174
Kısa Vadeli Yükümlülükler46.96640.77337.39830.33133.56726.32924.88621.015
Uzun Vadeli Yükümlülükler7.2486.8957.8836.4937.2407.1318.2796.279
Toplam Yükümlülükler54.21447.66845.28136.82440.80733.46033.16427.294
Finansal Borçlar16.78116.05715.60713.55813.86013.60516.04515.075
Net Borç7.3887.5049.17710.0688.8499.48612.96112.917
Ana Ortaklık Özkaynakları43.40339.38244.43636.97434.43831.89039.39729.875
Azınlık Payları00000054
Toplam Özkaynaklar43.40339.38244.43636.97434.43831.89039.40129.880
Ödenmiş Sermaye142142142142142142142142

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Borusan Birlesik Boru Fabrikalari Sanayi ve Ticaret A.S. manufactures, produces, and sells steel pipes in Turkey. It offers spiral (helical) welded pipes, HSAW, SAWL and ERW line pipes, natural gas pipes, fire installation, special shaped, boiler tubes, industrial pipes and profiles, water pipes, construction pipes and profiles, SRM installation pipes, hydraulic cylinder tubes, cold drawn pipes, advanced processed pipes, precision pipes and profiles, and OCTG pipes. The company also exports its products. It serves water, construction, industrial, automotive, and energy applications. The company was formerly known as Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.S. and changed its name to Borusan Birlesik Boru Fabrikalari Sanayi ve Ticaret A.S. in November 2023. The company was incorporated in 1958 and is headquartered in Istanbul, Turkey. Borusan Birlesik Boru Fabrikalari Sanayi ve Ticaret A.S. is a subsidiary of BMB Holding A.S.

Sektör: SteelMerkez: IstanbulÇalışan: 2.311borusanboru.com