TTahta Analiz

BIMAS

KarşılaştırTüketici (Temel)

BIM Birlesik Magazalar A.S.

364,75 ₺
+%0,48 bugün
Dönem getirisi +%28,89
Piyasa Değeri437,7 Mr ₺
Firma Değeri496,0 Mr ₺
F/K14,82
PD/DD2,17
FD/FAVÖK8,90
Net Kâr (12 ay)29,5 Mr ₺
Özkaynaklar201,4 Mr ₺
52 hafta düşük: 257,25yüksek: 434,75

Değerleme

F/K
14,82
PD/DD
2,17
FD/FAVÖK
8,90
PD/Satışlar
0,49
Temettü Verimi
%2,5
Serbest Nakit Akışı Verimi
%5,5

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%14,7
Aktif Kârlılığı
%6,9
Brüt Kâr Marjı
%19,4
FAVÖK Marjı
%6,3
Faaliyet Kâr Marjı
%2,7
Net Kâr Marjı
%3,3

Büyüme

Hasılat Büyümesi
+%9,65
Net Kâr Büyümesi
+%122,63
Yıllık Getiri
+%28,89

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,31
Net Borç/FAVÖK
1,05
Cari Oran
1,03
Net Borç
58,3 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar152.412145.377131.286115.14599.221105.20496.91583.664
Nakit ve Nakit Benzerleri4.3264.9804.0753.5822.9217.9543.6852.849
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar25.88024.97812.59015.44910.70615.5357.10016.615
Ticari Alacaklar42.52538.56240.98933.39128.50127.02631.06322.826
Stoklar70.88562.81964.11755.45950.19748.08148.54336.363
Duran Varlıklar276.163252.926266.848211.582196.243181.513211.793140.281
Maddi Duran Varlıklar159.502145.595154.979117.836108.68399.997117.90672.990
Kullanım Hakkı Varlıkları106.99698.948103.61384.12979.27473.54483.77058.653
Maddi Olmayan Duran Varlıklar326322386339259230285218
Toplam Varlıklar428.574398.302398.134326.727295.464286.717308.708223.945
Kısa Vadeli Yükümlülükler147.698136.103127.600114.323104.668104.49797.74186.250
Uzun Vadeli Yükümlülükler77.73971.40573.76658.88054.09249.24455.80936.014
Toplam Yükümlülükler225.437207.508201.366173.203158.760153.741153.550122.264
Finansal Borçlar62.59358.07562.09048.85246.46142.09048.39933.913
Net Borç58.26753.09558.01545.27043.54034.13644.71431.063
Ana Ortaklık Özkaynakları201.353188.977194.990152.060135.594131.949153.982100.833
Azınlık Payları1.7841.8181.7781.4641.1101.0271.176848
Toplam Özkaynaklar203.137190.794196.768153.524136.704132.976155.158101.681
Ödenmiş Sermaye1.200600600600600607607607

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

BIM Birlesik Magazalar A.S., together with its subsidiaries, operates retail stores in Turkey, Morocco, and Egypt. It sells meat, milk and milk products, beverages, legumes and bakery items, snacks and sweets, fruits and vegetables, frozen food, cleaning supplies, cosmetics and papers, and oils, as well as special buys and private label products. The company was incorporated in 1995 and is headquartered in Istanbul, Turkey.

Sektör: Grocery StoresMerkez: IstanbulÇalışan: 106.520www.bim.com.tr