TTahta Analiz

BAGFS

KarşılaştırTemel Malzemeler

Bagfas Bandirma Gubre Fabrikalari A.S.

16,89 ₺
+%0,84 bugün
Sermaye artırımı: Bedelli %1.000 · SPK başvurusu
Dönem getirisi -%51,02
Piyasa Değeri2,3 Mr ₺
Firma Değeri8,6 Mr ₺
F/K11,88
PD/DD0,26
FD/FAVÖK6,49
Net Kâr (12 ay)192,0 Mn ₺
Özkaynaklar8,9 Mr ₺
52 hafta düşük: 16,64yüksek: 41,52

Değerleme

F/K
11,88
PD/DD
0,26
FD/FAVÖK
6,49
PD/Satışlar
0,42
Temettü Verimi
%0,0
Serbest Nakit Akışı Verimi
%151,5

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%2,1
Aktif Kârlılığı
%1,2
Brüt Kâr Marjı
%13,6
FAVÖK Marjı
%24,8
Faaliyet Kâr Marjı
%-6,7
Net Kâr Marjı
%3,6

Büyüme

Hasılat Büyümesi
+%14,46
Net Kâr Büyümesi
+%254,06
Yıllık Getiri
-%51,02

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,72
Net Borç/FAVÖK
4,78
Cari Oran
0,51
Net Borç
6,4 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar3.3982.8352.7242.2852.2501.7892.0301.674
Nakit ve Nakit Benzerleri10830621729046314879116
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar2223201411131810
Ticari Alacaklar66416228311437922911
Stoklar1.5961.8561.4548346819331.2311.041
Duran Varlıklar13.07012.38213.37510.45210.1209.75411.2347.903
Maddi Duran Varlıklar9.8609.41910.2818.5508.1337.8449.4966.921
Kullanım Hakkı Varlıkları510481519426400380456331
Maddi Olmayan Duran Varlıklar33322232
Toplam Varlıklar16.46815.21716.09912.73812.36911.54313.2649.577
Kısa Vadeli Yükümlülükler6.6445.8476.0374.4614.3103.3263.6792.649
Uzun Vadeli Yükümlülükler8831.3251.4561.3691.4461.7922.4111.866
Toplam Yükümlülükler7.5277.1727.4935.8305.7555.1176.0904.515
Finansal Borçlar6.4696.3866.8545.2294.9024.4595.4744.158
Net Borç6.3616.0806.6364.9394.4394.3115.3954.041
Ana Ortaklık Özkaynakları8.9418.0458.6066.9086.6146.4217.1745.062
Azınlık Payları00000500
Toplam Özkaynaklar8.9418.0458.6066.9086.6146.4267.1745.062
Ödenmiş Sermaye135135135135135135135135

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Bagfas Bandirma Gubre Fabrikalari A.S. produces and sells fertilizers in Turkey and internationally. The company offers chemical fertilizers, including ammonium nitrate; calcium ammonium nitrate; di ammonium phosphate; AS; sulphur composite fertilizer; sulphur zinc composite fertilizer; sulphur trioxide zinc NPK compound; and special formulations. It also provides phosphoric acid, sulfuric acid, and other specialty products. The company was founded in 1969 and is headquartered in Istanbul, Turkey.

Sektör: Agricultural InputsMerkez: IstanbulÇalışan: 218www.bagfas.com.tr