TTahta Analiz

ARZUM

KarşılaştırTeknoloji

Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.S.

0,94 ₺
-%2,08 bugün
Sermaye artırımı: Tahsisli · SPK başvurusu
Dönem getirisi -%68,98
Piyasa Değeri564,0 Mn ₺
Firma Değeri2,0 Mr ₺
F/K–
PD/DD–
FD/FAVÖK–
Net Kâr (12 ay)-967,4 Mn ₺
Özkaynaklar-517,7 Mn ₺
52 hafta düşük: 0,94yüksek: 3,57

Değerleme

F/K
–
PD/DD
–
FD/FAVÖK
–
PD/Satışlar
0,13
Temettü Verimi
%0,0
Serbest Nakit Akışı Verimi
%349,9

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
–
Aktif Kârlılığı
%-30,7
Brüt Kâr Marjı
%21,6
FAVÖK Marjı
%-10,7
Faaliyet Kâr Marjı
%-17,1
Net Kâr Marjı
%-22,5

Büyüme

Hasılat Büyümesi
-%44,46
Net Kâr Büyümesi
+%61,83
Yıllık Getiri
-%68,98

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
–
Net Borç/FAVÖK
–
Cari Oran
0,59
Net Borç
1,4 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar2.1231.9672.1862.5133.6323.2223.6952.519
Nakit ve Nakit Benzerleri116155199276582247194120
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar00000000
Ticari Alacaklar1.2641.1691.2691.4442.1581.9591.9891.351
Stoklar6215225646737458141.147891
Duran Varlıklar1.024901966725596509582394
Maddi Duran Varlıklar301298334252242228284216
Kullanım Hakkı Varlıkları1428882881031188868
Maddi Olmayan Duran Varlıklar100941028781738844
Toplam Varlıklar3.1482.8683.1533.2384.2293.7314.2772.914
Kısa Vadeli Yükümlülükler3.5773.2353.3952.9764.0663.4463.8082.496
Uzun Vadeli Yükümlülükler89548210759649785
Toplam Yükümlülükler3.6663.2893.4763.0834.1263.5103.9052.580
Finansal Borçlar1.5171.4881.5621.4792.3992.0782.3721.640
Net Borç1.4001.3341.3641.2031.8171.8312.1771.519
Ana Ortaklık Özkaynakları-518-422-324155103221372333
Azınlık Payları00000000
Toplam Özkaynaklar-518-422-324155103221372333
Ödenmiş Sermaye6006006006003003003232

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.S., together with its subsidiaries, manufactures and sells home appliances in Turkey, Egypt, Saudi Arabia, the Netherlands, Germany, Kosovo, Kuwait, and internationally. The company offers kitchen appliances comprising blenders, food processors, choppers, mixers, stand mixers, juicers, coffee and tea machines, kettles, grill and sandwich makers, and mini ovens, as well as espresso machines and tea makers. It also provides bagless and bagged vacuum cleaners, vertical vacuum cleaners, steam cleaners, garment steamers, steam and steam generator irons, travel irons, air conditioning products, fans, and water heaters; and dowry set products. In addition, the company offers personal care appliances, such as hot air blow stylers, hair curling irons, hair straightening products, IPL hair removal devices, hair dryers, epilators, and bathroom scales. It sells its products under the Arzum, Arzum OKKA, and Felix brands. Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.S. was founded in 1950 and is headquartered in Istanbul, Turkey.

Sektör: Consumer ElectronicsMerkez: IstanbulÇalışan: 97www.arzum.com.tr