TTahta Analiz

ARCLK

KarşılaştırTüketici (Döngüsel)

Arçelik Anonim Sirketi

71,00 ₺
+%1,00 bugün
Dönem getirisi -%34,20
Piyasa Değeri48,0 Mr ₺
Firma Değeri266,1 Mr ₺
F/K–
PD/DD0,66
FD/FAVÖK9,19
Net Kâr (12 ay)-6,7 Mr ₺
Özkaynaklar72,6 Mr ₺
52 hafta düşük: 69,20yüksek: 135,30

Değerleme

F/K
–
PD/DD
0,66
FD/FAVÖK
9,19
PD/Satışlar
0,08
Temettü Verimi
%0,0
Serbest Nakit Akışı Verimi
%-22,8

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%-9,2
Aktif Kârlılığı
%-1,1
Brüt Kâr Marjı
%29,3
FAVÖK Marjı
%4,9
Faaliyet Kâr Marjı
%1,4
Net Kâr Marjı
%-1,1

Büyüme

Hasılat Büyümesi
-%13,57
Net Kâr Büyümesi
-%106,39
Yıllık Getiri
-%34,20

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
3,97
Net Borç/FAVÖK
7,53
Cari Oran
0,94
Net Borç
218,1 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/92026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/12
Dönen Varlıklar388.453374.623338.697411.175310.847303.121260.288300.354
Nakit ve Nakit Benzerleri70.08064.28879.462121.61871.44060.07543.86766.514
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar00000000
Ticari Alacaklar148.636143.508134.310144.970125.329131.044112.852121.634
Stoklar108.596104.59398.375111.86192.62392.58288.46493.880
Duran Varlıklar228.772220.621223.106264.528207.334199.691187.430220.239
Maddi Duran Varlıklar121.142120.036117.222139.424109.234105.491100.082118.871
Kullanım Hakkı Varlıkları00000000
Maddi Olmayan Duran Varlıklar62.56358.77964.66675.92256.64353.49049.70058.719
Toplam Varlıklar617.225595.244561.803675.703518.181502.812447.718520.593
Kısa Vadeli Yükümlülükler414.534376.417354.485423.494326.303315.729258.842289.583
Uzun Vadeli Yükümlülükler126.708137.278128.961157.847117.807111.871109.190132.758
Toplam Yükümlülükler541.242513.696483.446581.340444.110427.601368.032422.340
Finansal Borçlar288.223257.942249.243293.262221.673205.134158.563180.688
Net Borç218.144193.654169.781171.644150.233145.059114.697114.174
Ana Ortaklık Özkaynakları72.55677.74473.31487.50868.12068.98271.23587.921
Azınlık Payları3.4273.8045.0436.8555.9516.2298.45210.331
Toplam Özkaynaklar75.98381.54978.35794.36374.07175.21179.68698.252
Ödenmiş Sermaye676676676676676676676676

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Arçelik Anonim Sirketi, together with its subsidiaries, produces, markets, sells, after sales services, imports, and exports consumer durable goods and electronics in Turkey, Europe, the Asia Pacific, Africa, and internationally. It operates through White Goods, Consumer Electronics, and Other segments. It offers refrigerators, freezers, washing machines, dryers, dishwashers, ovens, microwave ovens, furnaces, hoods, mini-midi ovens, waring drawers, water dispensers, water purifiers, air conditioners, combi boilers, kettles, room heaters, fans, solar panels, inverters, sun junior energy storage system, solar UPS, folding solar panel, solar backpacks, vehicle charging devices, heat pumps, televisions, smartphones, laptop and tablets, POS cash register, portable sound system, brooms, cooking utensils, irons, hygiene products, hermetic compressors, and motor pumps. The company provides its products under the Altus, Arctic, Blomberg, Hitachi, Dawlance, Arçelik, Singer, Bauknecht, Ignis, Polar, Privileg, Beko, Defy, Indesit, Elektrabregenz, Flavel, Grundig, Hotpoint, Ariston, Leisure, and VoltasBeko brand names. Arçelik Anonim Sirketi was incorporated in 1955 and is based in Istanbul, Turkey.

Sektör: Furnishings, Fixtures & AppliancesMerkez: IstanbulÇalışan: 48.784www.arcelikglobal.com