TTahta Analiz

AKSEN

KarşılaştırElektrik ve Altyapı

Aksa Enerji Üretim A.S.

67,30 ₺
+%3,38 bugün
Dönem getirisi +%38,82
Piyasa Değeri82,5 Mr ₺
Firma Değeri142,0 Mr ₺
F/K22,38
PD/DD1,20
FD/FAVÖK9,76
Net Kâr (12 ay)3,7 Mr ₺
Özkaynaklar68,6 Mr ₺
52 hafta düşük: 48,48yüksek: 116,00

Değerleme

F/K
22,38
PD/DD
1,20
FD/FAVÖK
9,76
PD/Satışlar
1,90
Temettü Verimi
%0,0
Serbest Nakit Akışı Verimi
%-13,8

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%5,4
Aktif Kârlılığı
%2,4
Brüt Kâr Marjı
%28,8
FAVÖK Marjı
%33,5
Faaliyet Kâr Marjı
%26,0
Net Kâr Marjı
%8,5

Büyüme

Hasılat Büyümesi
-%27,88
Net Kâr Büyümesi
-%51,93
Yıllık Getiri
+%38,82

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,92
Net Borç/FAVÖK
4,09
Cari Oran
0,61
Net Borç
59,5 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar20.10118.45323.54123.15622.03016.04719.39113.589
Nakit ve Nakit Benzerleri3.8704.3947.6787.9926.6402.9581.380792
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar00000000
Ticari Alacaklar8.5027.1799.00610.32910.6469.38813.0629.215
Stoklar3.2362.5122.6191.9071.7521.4201.8041.208
Duran Varlıklar131.606120.450129.06393.07785.97777.27488.95362.557
Maddi Duran Varlıklar122.137111.999120.32584.75677.25869.76280.88152.967
Kullanım Hakkı Varlıkları443443503234281288332413
Maddi Olmayan Duran Varlıklar3.8973.6594.0672.9712.7962.5862.1211.324
Toplam Varlıklar151.706138.903152.604116.233108.00793.320108.34476.146
Kısa Vadeli Yükümlülükler32.86029.31630.89724.46626.10322.42328.42320.895
Uzun Vadeli Yükümlülükler44.03739.55945.00933.42928.34121.52021.63313.182
Toplam Yükümlülükler76.89768.87475.90757.89554.44443.94350.05634.077
Finansal Borçlar63.34857.31464.08949.30443.21233.70036.86924.503
Net Borç59.47852.92056.41141.31236.57230.74335.48823.711
Ana Ortaklık Özkaynakları68.55264.14370.13753.33448.93945.19353.20238.492
Azınlık Payları6.2585.8866.5605.0034.6244.1845.0863.577
Toplam Özkaynaklar74.80970.02876.69758.33853.56349.37758.28842.069
Ödenmiş Sermaye1.2261.2261.2261.2261.2261.2261.2261.226

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Aksa Enerji Üretim A.S., an independent power producer, produces and sells electricity in Turkey, Asia, and Africa. The company produces energy from coal, fuel oil, biogas, natural gas, wind, sun, and hydroelectricity. It also engages in construction, leasing, and operation of electricity power plants. In addition, the company offers operational efficiency and energy transition; strategic focus areas and customer structure activities. The company was founded in 1997 and is headquartered in Istanbul, Turkey. Aksa Enerji Üretim A.S. operates as a subsidiary of Kazanci Holding AS.

Sektör: Utilities - Independent Power ProducersMerkez: IstanbulÇalışan: 1.637www.aksaenerji.com.tr