TTahta Analiz

AEFES

KarşılaştırTüketici (Temel)

Anadolu Efes Biracilik ve Malt Sanayii Anonim Sirketi

15,90 ₺
-%2,21 bugün
Dönem getirisi +%9,50
Piyasa Değeri94,1 Mr ₺
Firma Değeri160,1 Mr ₺
F/K9,38
PD/DD0,75
FD/FAVÖK3,08
Net Kâr (12 ay)10,0 Mr ₺
Özkaynaklar125,6 Mr ₺
52 hafta düşük: 14,11yüksek: 22,24

Değerleme

F/K
9,38
PD/DD
0,75
FD/FAVÖK
3,08
PD/Satışlar
0,32
Temettü Verimi
%2,1
Serbest Nakit Akışı Verimi
%27,0

Kârlılık

Özkaynak Kârlılığı
%8,0
Aktif Kârlılığı
%2,0
Brüt Kâr Marjı
%38,9
FAVÖK Marjı
%17,6
Faaliyet Kâr Marjı
%11,8
Net Kâr Marjı
%3,4

Büyüme

Hasılat Büyümesi
+%3,06
Net Kâr Büyümesi
-%4,76
Yıllık Getiri
+%9,50

Borçluluk ve Likidite

Borç/Özkaynak
0,85
Net Borç/FAVÖK
1,27
Cari Oran
1,03
Net Borç
66,0 Mr

Finansal Görünüm

Hasılat ve net kâr (TRY, son 12 çeyrek)

Kâr marjları (%)

Milyon TRY2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
Dönen Varlıklar149.314118.821128.502121.156120.99699.910158.768125.241
Nakit ve Nakit Benzerleri40.18232.11343.77642.41937.81827.66770.98751.674
Kısa Vadeli Finansal Yatırımlar3313685052.0205164802971.304
Ticari Alacaklar56.09240.63031.71537.08041.64231.31628.51531.728
Stoklar37.10130.66434.14724.29825.24823.99539.54128.103
Duran Varlıklar346.486326.821358.522291.280273.947257.887302.262224.951
Maddi Duran Varlıklar105.17897.908108.76587.65181.73875.264106.34177.508
Kullanım Hakkı Varlıkları5.7005.5305.8664.2723.4823.8004.0563.085
Maddi Olmayan Duran Varlıklar157.337147.723160.258128.646121.292115.084172.812130.324
Toplam Varlıklar495.800445.642487.024412.436394.943357.797461.030350.192
Kısa Vadeli Yükümlülükler144.976115.686124.513115.470119.099100.953140.482105.564
Uzun Vadeli Yükümlülükler98.40494.108104.61484.31481.92474.92598.33673.051
Toplam Yükümlülükler243.380209.795229.128199.785201.023175.878238.818178.614
Finansal Borçlar106.16996.605109.50098.851101.45594.275102.99073.522
Net Borç65.98764.49265.72456.43163.63766.60832.00321.848
Ana Ortaklık Özkaynakları125.630119.322127.899101.28793.82188.554110.00385.862
Azınlık Payları126.789116.525129.997111.365100.09993.365112.20985.716
Toplam Özkaynaklar252.419235.847257.896212.652193.920181.919222.212171.577
Ödenmiş Sermaye5.9215.9215.9215.9215.921592592592

KAP Bildirimleri

Son 30 gün

KAP bildirimleri yükleniyor…

Şirket Hakkında

Anadolu Efes Biracilik ve Malt Sanayii Anonim Sirketi, together with its subsidiaries, engages in the production, bottling, distribution, marketing, and sale of beer, malt, non-carbonated, and non-alcoholic beverages in Turkey and internationally. The company operates in two segments, Beer and Soft Drinks. It offers carbonated and low alcoholic drinks, water, fruit juice concentrates, purees and fresh fruit. The company also leases intellectual property and related products; and provides a range of sparkling and still beverages under the Coca-Cola Company trademark. Anadolu Efes Biracilik ve Malt Sanayii Anonim Sirketi was incorporated in 1966 and is based in Istanbul, Turkey.

Sektör: Beverages - Non-AlcoholicMerkez: IstanbulÇalışan: 16.055www.anadoluefes.com